Pogledajte jelovnik za TRAVANJ!

JELOVNIK ZA TRAVANJ.docx

« Travanj 2024 »

Autor: Irena Katinić, 31. 1. 2024.

Poštovani roditelji,

NASTAVNI ZAVOD ZA JAVNO ZDRAVSTVO

BRODSKO POSAVSKE ŽUPANIJE

Služba za školsku i adolescentnu medicinu

Tel.415 430, e-mail: skolska1@zzjzbpz.hr

A.Cesarca 71

35 000 Slavonski Brod

PREGLEDI ZA UPIS U 1.R.

OBAVIJEST RODITELJIMA

Sistematski pregled prije upisa u 1.razred je sastavni dio timske procjene za upis djeteta u 1.r. osnovne škole. Timsku procjenu daje Povjerenstvo škole koje se sastoji od školskog liječnika, učitelja/ice, pedagoga/inje, psihologa, te ponegdje defektologa i logopeda.

U ambulanti školske medicine obavlja se sistematski pregled koji se sastoji od dva dijela, jedan dio obavlja medicinska sestra: mjerenje visine, težine, opseg struka i bokova, tlaka i pulsa, ispitivanje vid na daljinu, sluha, te crtež čovjeka i geometrijskih likova prema zadanoj shemi. Medicinska sestra će također postavljati pitanja u svezi socijalne i obiteljske anamneze, preboljelim zaraznim bolestima, te prehrambenim navikama djeteta. Drugi dio je liječnički pregled, a sastoji se od fizikalnog statusa (pregledava se grlo, oči, štitnjača, srce, pluća, trbuh, vanjsko spolovilo, stopala, kralješnica), ispitivanje govora i testa spremnosti za školu (fina i gruba motorika, orijentacija, govor, socijalno-emocionalna zrelost, ponašanje). Također liječnik ispituje osobnu anamnezu (o dosadašnjem zdravlju djeteta), te podatke u svezi poroda, ranog psihomotornog razvoja (kada je dijete prohodalo, progovorilo itd. ).

Na kraju pregleda se dijete cijepi cjepivima protiv ospica, zaušnjaka i rubeole (MPR) te dječje paralize (Polio), ukoliko liječnik ne utvrdi kontraindikacije.

Na pregled ponijeti iskaznicu, potvrdu pedijatra ili liječnika opće medicine, "cjepni karton" nadležnog pedijatra, zubnu putovnicu, te relevantnu medicinsku dokumentaciju ukoliko je posjedujete (naročito nalaze psihologa, logopeda, defektologa, oftalmologa i sl.).

Pregled se vrši u ambulanti 1, u prizemlju zgrade (dr. Kiš Klouda Anja)

U laboratorij (kojem inače pripadate) odlazite nakon što Vam izdamo elektronsku uputnicu.

Ukoliko pripadate bolničkom laboratoriju vađenje se obavlja PONEDJELJAK, ČETVRTAK I PETAK u vremenu OD 7 DO 9h . Ukoliko pripadate Laboratoriju u Domu zdravlja Plavo polje možete se javiti svaki dan od 7 do 10 h. Uzima se krv i mokraća (možete ponijeti od kuće). S obzirom da se u krvi kontrolira i kolesterol ne preporuča se dan prije vađenja krvi jesti masu i prženu hranu, te suhomesnate proizvode, te se taj dan prije vađenja ne smije jesti nakon 19h.

Nalaz će nama biti dostavljen elektronskim putem.

Točan termin za pregled dobiti od odgajateljice u predškoli!

Dokumente važne za upis možete pronaći klikom na OPŠIRNIJE!