Područna škola Zbjeg

Školska godina 2017. - 2018.

DANI JABUKA

DANI KRUHA

Prethodne školske godine

MASKENBAL

I ove godine u našoj školi učenici 1. i 4. razreda obilježili su maškare. Cijeli dan je bio integriran temom maškara u razredu te je vladalo vrlo veselo ozračje.  Učenici su u školu stigli maskirani u različite vesele kostime  te između sebe zajedničkim tajnim izborom izabrali smo najkreativnije i najbolje maske te im udijelili diplome. Posebna atmosfera je vladala prilikom izrade novih maski. Maske su nastale tehnikom kaširanja na balonu te nakon što su se osušile različito smo ih obojili temperama.  Tijekom rada osladili smo se ukusnim krafnama.

Nastala su vrlo kreativna i zanimljiva djela.

članak napisala - Dunja Malinar

Dani kruha - Dan zahvalnosti za plodove zemlje

Kao i prethodnih godina,i ove godine smo obilježili Dane kruha.
16.10.2012. imali smo integrirani dan na tu temu.
Pod hrvatskim smo čitali pjesmice o pekarima,a zatim pisali sastav na
temu "Od zrna do kruha."
Pjesmicu Mlin smo slušali pod glazbenim,a pod satom PID-a smo pravili
sendviće.Nakon izložbe sendvića,učenici su zadovoljno pojeli svoje
"uratke".

Nastala su vrlo kreativna i zanimljiva djela.

Članak napisala - Natalija Lučić

Likovno - estetska skupina

Dugi, topli dani su skoro iza nas. Konačno smo dočekali malo kiše,svježeg zraka dok se šetamo po vlažnoj ulici.  Jesen, godišnje doba koje nam daje najljepše nijanse žute, crvene, smeđe.
U Zbjegu je Likovno-estetska skupina veselo dočekala "našu" šarenu "Tetu Jesen"  radeći jesenske leptire od raznolikog lišća i plodova jeseni, koje smo pronašli u našem parku te jesensko stablo od novina koje je ukrasilo naš jesenski pano. Naša skupina je vrijedno napravila i šumske vile i šumsku kraljicu od jesenskih darova. Svi zajedno smo bili vrlo kretativni, brzi i spretni te se veselimo novim kreativnim ostvarenjima na izvannastavnoj aktivnosti.

Članak napisala - Dunja Malinar

Mala škola velikog zdravlja

Tijekom cijele školske godine provodimo projekt "Mala škola velikog zdravlja". Učenici PŠ Zbjeg s učiteljicom Natalijom Lučić su napravili plakat koji ih svakodnevno podsjeća koliko nam je svima važno naše zdravlje. Plakat još nije dovršen, jer će se posljednji dio raditi u 5. mjesecu, na Dan sporta.

Međunarodni dan tolerancije

Dana 16.studenog u PŠ Zbjeg učenici 1. i 4.razreda su obilježili Međunarodni dan tolerancije na Satu razrednika. To je dan koji nas podsjeća na poštovanje i uvažavanje drugačijih od nas. Dan koji nas potiče na toleranciju prema drugima. Tolerancija je poštovanje, prihvaćanje i uvažavanje bogatstva različitosti u našim svjetskim kulturama, naša forma izražavanja i način da budemo ljudi. No, za početak dobro je biti svjestan onoga i onih koje ne toleriramo, ili prema kojima imamo negativan stav, jer smo tome svi skloni. Kroz razgovor i različite aktivnosti ukazivali smo na poticanje  mira, nenasilja i tolerancije. Podsjetili smo se priče o Ružnom pačetu te slučaju Luke Ritza-simbola borbe protiv uličnog nasilja i primjera netolerancije među mladima.
Nakon što smo poradili kroz priče na svojoj savjesti, krenuli smo izrezivati naše ručice od papira u različitim bojama te pisati poruke mira i tolerancije. Na kraju sata zajednički smo obojili svijet šarenim bojama tolerancije te napravili razredni pano. Pošli smo veselo kući noseći sa sobom nove spoznaje i osjećaje uvažavanja, poštivanja i tolerancije prema drugima oko sebe.

članak napisala - Dunja Malinar