Sudjelovanje u natjecanjima izvan škole

Kako smo već ranije objavili, dana 12.2.2016. održano je školsko natjecanje iz tehničke kulture. Ono je najopsežnije i najdulje traje od svih školskih natjecanja, zato što učenici rade pismeni ispit, a nakon njega i praktični dio natjecanja - izrađuju zadane modele, ovisno o tome koji su razred.
Ove godine učenici 5. razreda trebali su izraditi škrinjicu od papira, učenici 6. razreda mrežni nosač od drveta, učenici 7. razreda strojarsku konstrukciju škripac, a učenici 8. snalazili su se u prostoru (komunikacija i orijentacija).
Najuspješniji su bili:
5. razred - Vanesa S.
6. razred - Antun Kristijan G.
7. razred - Domagoj K., Brigita P.
8. razred - Katarina D.

Oni su 4.3.2016. sudjelovali na županijskom natjecanju iz tehničke kulture, gdje su postigli slijedeće rezultate - Katarina je 1., tako da će sudjelovati na državnom natjecanju u Primoštenu. Brigita je 2., Domagoj je osvojio 5. mjesto. Antun je , a Vanesa .

Nadalje, najbolji na školskom natjecanju iz matematike bio je učenik 6. b Domagoj S., koji je u pratnji mentorice Josipe Kiš na županijskom natjecanju osvojio vrijedno drugo mjesto! Bravo, Domagoj!!!

Na županijsko natjecanje iz biologije, prema ostvarenom broju bodova na školskom natjecanju, pozvani su i Klara G., Stjepan K., Antonia V. i Matea Ć., svi učenici 7. a razreda. Želimo im puno uspjeha i sreće.

Mihaela Š., učenica 7. b razreda, osvojila je priznanje u likovnom natjecanju "Polje milosrđa" i njen rad je, s ostalim najboljim radovima učenika škola naše županije, mjesec dana bio izložen u galeriji Becić, a objavljen je i u zbirci likovnih radova istoga naziva, "Polje milosrđa". U pratnji mentorice Lucije Lebić bila je u galeriji Becić, gdje joj je priznanje uručeno. Čestitamo, Mihaela!!

Dana 25.2.2016. u KKD "Ivana Brlić Mažuranić" održana je plesna smotra "7. korak", na kojoj je, uz 280 rasplesane male i velike djece, po 4. puta sudjelovala i plesna skupina naše škole. Učenice, ujedinjene u skupinu "Super girls" sudjelovale su u revijalnom dijelu smotre, u formi slobodni plesni stil i otplesale koreografiju na pjesmu Justina Biebera "Sorry". Bilo je zanimljivo i veselo, kao i svaki puta do sada, ali i s tračkom tuge, jer su naše plesačice osmašice i odlaze nam u srednju školu. :(
Neka im je sretno...

objavio: Irena Katinić   datum: 14. 3. 2016.