Tjedan lijepih riječi

U petak, 4.3.2016., završio je ovogodišnji Tjedan lijepih riječi, projekt koji svake godine provodimo u našoj školi. Na početku programa učenici su nas pozdravili na četiri europska jezika, koja se uče na nastavi u našoj školi - hrvatskom, engleskom, njemačkom i ukrajinskom, obučeni u prigodne nošnje zemalja, jezikom kojih su pričali.
Tema ovogodišnjeg Tjedna bila je "Živimo u Europi", pa je svaki razred dobio određenu državu kojom se bavio čitav tjedan.
5. razred imao je Hrvatsku, pa su predstavili narodnu nošnju, običaje, sportaše, kulturu, povijest i književnost, pjevali su hrvatske domoljubne pjesme i kod svih prisutnih pobudili snažne osjećaje sreće što se nalazimo u jednoj tako tradicijom i baštinom bogatoj zemlji.
6. razred imao je Veliku Britaniju. Predstavila nam se kraljevska obitelj - The Royal Familiy - kraljica Elizabeta, prinčevi William i Harry, Williamova supruga Kate, a na slici smo mogli vidjeti i pokojnu princezu Dianu. Svratio nam je u posjet i Harry Potter te ispričao mnoštvo zanimljivih činjenica o Velikoj Britaniji, Irskoj, Engleskoj, Škotskoj i Walesu.
7. razred obrađivao je Njemačku, poznatu po različitim velikim industrijama, nogomatnim ligama, hrani, ai i po braći Grimm, koji su napisali većinu poznatih dječjih bajki. Sedmaši su se pozornicom prošetali kao likovi iz bajki, u "Ulici bajki", tako da smo imali priliku vidjeti Crvenkapicu, Snjeguljicu, Pepeljugu, Trnoružicu, Zlatokosu... Bili su tu i sedmorica patuljaka, a i princ.
8. razred dobio je državu Ukrajinu, jer najdulje od svih izučavaju ukrajinski jezik i kulturu po modelu C. Vidjeli smo ukrajinski pozdravni ples, kao i ples Hopak, a i čuli pjesmu na ukrajinskom jeziku. Učenice Viktorija, Josipa, Ozana i Valentina otplesale su ples "Golubica" te zaradile veliki pljesak publike.

objavio: Irena Katinić   datum: 1. 3. 2016.

Ovdje se nalaze sve vijesti s naše naslovnice od 2011. do 2015.

Vremenik 16-17

Klikom na sliku, preuzet ćete vremenik dugih provjera za 2. polugodište 2016./2017.

Koliko je sati?

« Srpanj 2017 »

Kurikulum 2015./2016.

Mudre misli

"Nitko na svijetu nije jači od čovjeka koja zna!"

Obrazovanje - to je ono što ostane, nakon što zaboravite sve što ste naučili u školi! (Albert Einstein)